Tu jest moja Ojczyzna

W czwartek 10 listopada, z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w Gminnej Szkole Muzycznej im. Prof. Edmunda Kajdasza odbył się wyjątkowy Koncert Patriotyczny pt. „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”. Utwory o tematyce niepodległościowej wykonali uczniowie klasy zespołów wokalnych oraz szkolny chór.

Wśród publiczności, która zgromadziła się w auli Gminnej Szkoły Muzycznej znaleźli się m.in. burmistrz Marek Długozima, dyrektor szkoły Anna Szpil, a także nauczyciele, rodzice i dziadkowie uczniów oraz mieszkańcy Trzebnicy. Koncert był okazją do wysłuchania znanych patriotycznych utworów i piosenek żołnierskich, które przepięknie zaśpiewali wychowankowie klasy wokalu prowadzonej przez dr Monikę Gruszczyńską – solistkę Operetki Wrocławskiej oraz chórzyści szkolni pod dyrygenturą Beaty Krzenciessy, którym akompaniowała Anna Markowicz. Uczestnicy koncertu usłyszeli m.in. takie pieśni jak: „Rota”, „Białe róże”, „Piechota”, „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”, „Tango na dwa głosy” czy „Miasto 44”.

- W mojej klasie są wspaniali, utalentowani wokaliści. Jestem bardzo dumna, że tak pilnie przygotowywali się do dzisiejszego występu. Ten koncert to wielkie przeżycie zarówno dla nich, jak i dla mnie - podkreśliła dr Monika Gruszczyńska. - Moim celem oprócz zaprezentowania umiejętności wokalnych mojego zespołu było przede wszystkim krzewienie postawy patriotyzmu i miłości do ojczyzny. Na koniec chciałabym podziękować panu burmistrzowi, za to, że mamy tą wspaniałą Szkołę Muzyczną, w której mam zaszczyt uczyć tak zdolnych młodych ludzi.

Burmistrz Marek Długozima był zachwycony talentem uczniów. - Miałem okazję uczestniczyć w zeszłorocznej edycji koncertu patriotycznego pt. „Kocham Cię Polsko”. Dzisiejszy występ pokazał, jak wielkie postępy robią uczniowie tej szkoły. Jest to przede wszystkim zasługa dr Moniki Gruszczyńskiej, która doskonale dba o rozwój talentów swoich wychowanków. Cieszę się, że do grona nauczycieli dołączyły pani Beata Krzenciessa oraz pani Anna Markowicz, które od nowego roku szkolnego również dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczniami Szkoły Muzycznej – powiedział burmistrz. - Dzisiejszy koncert patriotyczny był lekcją polskiej historii. To niezwykle ważne, aby przypominać młodym pokoleniom, że wolna Polska to zasługa ludzi, którzy oddali za nią życie. To wydarzenie muzyczne na długo pozostanie w mojej pamięci – dodał na zakończenie.

 

 

Gminna Szkoła Muzyczna I Stopnia im. prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy
55-100 Trzebnica | ul. 3 Maja 5 | tel. 71 387 37 72
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe