Koncert wiolonczelistów

Wydaje się, że tak niedawno rozpoczęliśmy rok szkolny, tymczasem minęły niespełna trzy miesiące – czas, który dla uczniów Gminnej Szkoły Muzycznej I st. im. prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy był bardzo pracowity. Lekcje gry na instrumencie to nie tylko nauka, szlifowanie wykonawczych umiejętności pod okiem pedagogów, to także okazja do wspólnego muzykowania. Kolejnym etapem jest możliwość zaprezentowania swoich umiejętności podczas publicznych występów. Taką okazję mieli wiolonczeliści - uczniowie klasy wiolonczeli  Pani Bożeny Rodzeń – Jarosz oraz Pani Anny Szpil dnia 17 listopada 2016 r. w auli szkoły.

Interpretacje utworów młodych wiolonczelistów dostarczyły słuchaczom wielu miłych wrażeń. Koncert był fantastyczny! Artyści dali z siebie wszystko, po każdej solowej partii na widowni wybuchał aplauz i było widać, jak uczniom dodaje to skrzydeł i zachęca do dalszej pracy.

W koncercie wzięli udział: wiolonczeliści – Berenika Studenny, Maja Sułek, Wiktoria Pieścik, Liliana Zając, Lidia Sikora, Emilia Sobczak, Julia Krych, Karolina Kosowska, Łukasz Bendarski, Marcel Frąckowiak, Helena Szkwerko.

Małym artystom na fortepianie towarzyszyła Pani Sonia Markiewicz.

 

 

Gminna Szkoła Muzyczna I Stopnia im. prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy
55-100 Trzebnica | ul. 3 Maja 5 | tel. 71 387 37 72
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe