Koncert z okazji Dnia Matki

Jak co roku, na zaproszenie burmistrza Marka Długozimy, 25 maja w sali widowiskowo-kinowej Gminnego Centrum Kultury odbył się koncert „Uśmiechnij się mamo” dedykowany wszystkim mamom z okazji ich święta. Wydarzenie to na stałe wpisało się w kalendarz gminnych uroczystości i po raz kolejny otworzyło Trzebnickie Dni Rodziny.

Uroczystość rozpoczęła się piosenką „Dla Ciebie Mamo”, którą wykonała dr Monika Gruszczyńska – solistka Operetki Wrocławskiej i nauczycielka klasy śpiewu w Gminnej Szkole Muzycznej im. prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy. Artystka zadedykowała utwór obecnej na sali mamie Krystynie.

- Panie burmistrzu, dziękuję w imieniu własnym i uczniów trzebnickiej Szkoły Muzycznej za stworzenie  miejsca, w którym mogą rozwijać swoje muzyczne talenty i pasje. To dzięki panu, możemy dziś stanąć na scenie Gminnego Centrum Kultury, zaprezentować się publiczności i dostarczyć momentów wzruszeń mamom z okazji ich święta. Jest pan prawdziwym mecenasem sztuki. Wierzę, że dzięki panu, jeszcze nie raz usłyszymy o tych młodych zdolnych artystach  tymi słowami dr Monika Gruszczyńska zwróciła się do gospodarza uroczystości burmistrza Marka Długozimy.

Następnie na scenie pojawiły się Trzebnickie Kajdaszki – uczniowie Szkoły Muzycznej, którzy deklamowali wiersze i śpiewali piosenki swoim mamom. Wśród wielu utworów znalazły się m.in. „Najmilsza na świecie jest mi mama”, „Nie ma jak u mamy”, „List do matki”, „Mamo nasza, mamo” , „Jesteś mamo skarbem mym” i wiele innych. Ponad dwugodzinny koncert zachwycił  i wzruszył wielu słuchaczy.  Uczniów i program ich występu przygotowała dr Monika Gruszczyńska, która poprowadziła tę część koncertu. Dzieciom akompaniowała Anna Markowicz – pianistka, która swoje wykształcenie zdobywała na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, a także na zagranicznych uczelniach, m.in. w Monachium i Walencji.

Podczas koncertu „Uśmiechnij się mamo” wystąpił również włoski wokalista Maurizio Nicolini. Zaśpiewał on. takie utwory jak:  „La Prima Cosa Bella” czy „Come Vorrei, Le Mamme”.

Na zakończenie utwór „Vivo Per Lei” z repertuaru Andrea Bocelli, który burmistrz Marek Długozima zadedykował wszystkim mamom, wykonali dr Monika Gruszczyńska w duecie z Maurizio Nicolinim.

- „Jest jedno takie serce spośród serc wielu tysięcy, które bije wciąż nieprzerwanie i kocha najgoręcej. To serce naszej Mamy najlepsze w całym świecie. Mijają lata w rozpędzie, twarde skały czas kruszy, ale miłość matki do dzieci żaden czas, nigdy nie ruszy”  tą poetycką dedykacją burmistrz Marek Długozima zwrócił się do przybyłych na koncert mam. – Cieszę się ogromnie, że po raz kolejny tak pięknym koncertem otwieramy Trzebnickie Dni Rodziny,  w centrum których znajdują się wartości związane z rodziną. Wierzę, że czas tu wspólnie spędzony będzie wyjątkowy. Zapewniam, że nie zabraknie momentów zarówno radości, jak i wzruszeń. Właśnie takich chwil życzę Wam, drogie mamy, jak najwięcej. W sposób szczególny dziękuję dr Monice Gruszczyńskiej, niezwykle utalentowanej artystce, która przygotowała uczniów do koncertu i wspaniale go poprowadziła. Dzięki takim momentom jak ten, gdy sala widowiskowo-kinowa Gminnego Centrum Kultury wypełniona jest po brzegi osobami, które przyszły posłuchać m.in. koncertu w wykonaniu uczniów Gminnej Szkoły Muzycznej, wiem, że decyzja jaką podjąłem o utworzeniu tej placówki w Trzebnicy, była słuszna. Tym bardziej cieszy fakt, że wielu z tych młodych artystów ma na swoim koncie liczne nagrody zdobyte podczas konkursów muzycznych. Dziękuję również panu Maurizio Nicoliniemu za to, że po raz kolejny zgodził się wystąpić podczas koncertu z okazji Dnia Matki i zaprezentował utwory pochodzące z jego najnowszej płyty.

10.jpeg

 

 

Gminna Szkoła Muzyczna I Stopnia im. prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy
55-100 Trzebnica | ul. 3 Maja 5 | tel. 71 387 37 72
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe