VI Międzyszkolny Konkurs Solfeżowy w Miliczu

Uczniowie Naszej Szkoły, Izabela Prędkiewicz oraz Mikołaj Balasiński z klasy III/4 debiutowali jako reprezentanci Gminnej Szkoły Muzycznej I st. im. Prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy na VI Międzyszkolnym Konkursie Solfeżowym w Miliczu, 25 kwietnia 2017 roku. Podczas tego wydarzenia każdy z licznych uczestników mógł zaprezentować swoje umiejętności czytania przebiegów melodyczno-rytmicznych jak i rytmicznych po wcześniejszym przygotowaniu oraz a’vista. Poziom konkursu był niezwykle wysoki, a zadania konkursowe bardzo ambitne.

Pomimo tego, jury przyznało w II kategorii konkursowej obojgu naszym uczniom miejsca na podium. Mikołaj sięgnął po najwyższy laur – uzyskał I miejsce, zaś Iza wywalczyła III nagrodę. Zofia Komuszyna, nauczyciel przygotowujący się wraz z uczniami do konkursu, jest bardzo dumna ze swoich podopiecznych i wraz z nimi cieszy się z wysokich wyników jakie uzyskali. Z sukcesu rad był także Pan Andrzej Balasiński, który zadbał o bezpieczeństwo naszych uczniów przywożąc i odwożąc ich na i z konkursu. Za poświęcony czas i chęci – także ciepło dziękujemy! To potwierdza Szanowni Państwo, że mamy nie tylko cudownych uczniów, ale i wspaniałych RODZICÓW.

Warto dodać, że podczas trwania całego konkursu panowała wspaniała i ciepła atmosfera. To niewątpliwa zasługa Pani Agaty Adamczyk, organizatorki konkursu i nauczycielki w Szkole Muzycznej I st. w Miliczu. Dziękujemy Pani za tak życzliwe i pełne uśmiechu przyjęcie.

Zachwycające były również warsztaty z przewodniczącą jury, Panią dr Katarzyną Dziewiątkowską na stałe związaną z Akademią Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, która w niezwykle profesjonalny sposób przeprowadziła zajęcia związane ze śpiewem trójdźwięków w różnych postaciach i odmianach. Uczestnicy wspaniale brzmieli tworząc razem piękną harmonię. Jak mówi stare porzekadło… w jedności siła.  Można by bowiem rzec, nieco parafrazując, że wszyscy zasiedli „do okrągłego jak koło kwintowe stołu w wielkim konsonansie”. Dysonansów, czyli zgrzytliwych współbrzmień, oczywiście w ogóle nie odnotowano tego dnia w Miliczu.

Gratulacje składamy zatem wspaniałym organizatorom oraz wszystkim uczestnikom konkursu. Samo przygotowanie się do niego, poświęcony temu czas i zaangażowanie, a także wykazanie się odwagą i pasją przy wzięciu udziału w konkursie – to ogromne zwycięstwo dla każdego z Was. Zatem brawa! My jednak, jako społeczność szkolna, najcieplej gratulujemy Mikołajowi i Izie i cóż pozostało nam jeszcze dodać. Z niecierpliwością czekać będziemy na kolejne osiągnięcia tak Wasze, jak i wszystkich uczniów szkoły w konkursach teoretycznych. Pierwsze kroki już zostały postawione poza murami szkolnymi… z odwagą więc stawiajmy kolejne.

                                                                                                                                                Zofia Komuszyna

 

 

Gminna Szkoła Muzyczna I Stopnia im. prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy
55-100 Trzebnica | ul. 3 Maja 5 | tel. 71 387 37 72
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe