Sukces naszych skrzypaczek

W dniach 27-30 kwietnia w POSM I i II st. im. M. Karłowicza w Poznaniu odbył się III Ogólnopolski Konkurs Talenty Skrzypcowe 2019. Konkurs skierowany jest do skrzypków w różnym wieku: od rozpoczynających swą przygodę z muzyką po studentów Akademii Muzycznych. 

W jury konkursu zasiedli wybitni pedagodzy wiolinistyki w Polsce: prof. zw. dr hab. Bartosz Bryła (AM Poznań, AM Wrocław), prof. zw. dr hab.Małgorzata Skorupa (AM Gdańsk), prof. zw. dr hab. Mariusz Derewecki (AM Poznań, AM Szczecin), dr Karina Gidaszewska (AM Poznań, AM Łódź). W konkursie wzięło udział 157 uczestników.

Utalentowani skrzypkowie przygotowani do konkursu pod czujnym okiem pedagogów przybyli z takich miast jak Warszawa, Szczecin, Koszalin, Żary, Żagań, Żyrardów, Ostrów Wlkp, Kalisz, Kraków , Cieszyn, Łódź, Zielona Góra, Wrocław, Białystok, Włocławek, Suwałki, Trzebnica, Toruń, Płock, Konin, Koło, Głogów i oczywiście Poznań. 

Gminną Szkołę Muzyczną I stopnia im. Prof. E. Kajdasza w Trzebnicy reprezentowały 2 uczennice z klasy Pani Karoliny Cel: Hanna Zych z klasy II i Diana Viktoria Cel z klasy III. Dziewczynkom na scenie towarzyszyła przy fortepianie Pani Natalia Domańska z A.M. w Poznaniu.

Młode skrzypaczki swoim występem konkursowym wywalczyły zaszczytne nagrody: 

I MIEJSCE - DIANA VIKTORIA CEL

IV MIEJSCE - HANNA ZYCH

Gratulujemy serdecznie laureatkom, Pani Karolinie Cel oraz życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

Gminna Szkoła Muzyczna I Stopnia im. prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy
55-100 Trzebnica | ul. 3 Maja 5 | tel. 71 387 37 72
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe