Złoty Smyczek zdobyty

Dnia 4 kwietnia 2019r. w PSM I stopnia w Opolu odbyły się VIII Konfrontacje Młodych Skrzypków. Dzieci z całej Polski rywalizowały ze sobą w dwóch grupach wiekowych, wykonując utwór obowiązkowy wyznaczony przez organizatorów oraz utwór dowolny z towarzyszeniem fortepianu. Konfrontacje to bardzo ważna impreza w muzycznym świecie młodych skrzypków, mająca na celu umożliwienie najmłodszym publicznego występu i konfrontacji z rówieśnikami, wymianę doświadczeń nauczycieli w metodyce nauczania najmłodszych uczniów, popularyzację muzycznej literatury dziecięcej polskich kompozytorów współczesnych oraz kształtowanie wrażliwości artystycznej i kulturalnej wśród dzieci.

W Jury konkursu zasiedli znani i cenieni skrzypkowie i nauczyciele, pod przewodnictwem znakomitego skrzypka i profesora Akademii Muzycznej w Warszawie, Pana Sławomira Tomasika. Uczennica GSM I stopnia w Trzebnicy, Diana Viktoria Cel już po raz drugi 

zdobyła tytuł Mistrza Złotego Smyczka. Uczennicy towarzyszył przy fortepianie Pan Tomasz Śliwowski z Wrocławia. 

Po zmaganiach konkursowych odbyły się interesujące warsztaty metodyczne dla nauczycieli, w których udział wzięła nauczycielka Diany, Pani Karolina Cel. 

Serdecznie gratulujemy sukcesów!

 

 

Gminna Szkoła Muzyczna I Stopnia im. prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy
55-100 Trzebnica | ul. 3 Maja 5 | tel. 71 387 37 72
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe