Koncert dla zerówkowiczów

W dniu 24.05. w Gminnej Szkole Muzycznej w Trzebnicy, w godzinach dopołudniowych, odbyły się dwa koncerty dla dzieci. Uczniowie klas „O” ze szkół trzebnickich numer 1,2,3 mieli okazję wysłuchać szeregu utworów wykonanych przez małych instrumentalistów. 

W koncercie pojawiły się utwory grane na różnych instrumentach. Mali słuchacze podziwiali brzmienie m.in.trąbki, waltorni, skrzypiec, wiolonczeli, klarnetu, fletu, saksofonu. Szczególne zainteresowanie wzbudził puzon z bardzo długim suwakiem, a najlepiej rozpoznawalnym instrumentem oczywiście była gitara. 

Lekkie uczucie grozy wzbudził szum powietrza znajdujący się w miechu akordeonowym, ale gdy jeden ze słuchaczy stwierdził, że „potworów” nie ma, wszyscy zgodnie  uznali, że jest to tylko niegroźne powietrze. 

Zaprezentowane utwory pochodziły z różnych epok muzycznych, słuchacze więc mieli okazję poznać wiele stylów i gatunków muzycznych przewijających się przez epoki muzyczne.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się instrumenty perkusyjne , które dzieci z „ zerówek” miały okazję obejrzeć w klasie perkusji. Wiele z nich po raz pierwszy zagrało na wibrafonie, kotłach, ksylofonie czy zestawie perkusyjnym.

Być może niektóre instrumenty na tyle zafascynują dzieci, iż będą chciały  kontynuować ich poznawanie na długiej „drodze” edukacji muzycznej.

 

 

Gminna Szkoła Muzyczna I Stopnia im. prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy
55-100 Trzebnica | ul. 3 Maja 5 | tel. 71 387 37 72
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe