Wycieczka do Wrocławia

W dniu 7 maja dzieci 22 uczniów z klas I- III cyklu sześcioletniego wraz z trojgiem nauczycieli uczestniczyło w wycieczce do Wrocławia. Dzień był wypełniony wieloma ciekawymi wydarzeniami. Najważniejszym punktem programu był udział w koncercie pt. „Opowieść o Martinku z Salzburga”.

 Zanim jednak dzieci zasiadły w wielkiej sali koncertowej Narodowego Forum Muzyki, pojawiły się w Akademii Muzycznej. Tam miały okazję uczestniczyć w próbie orkiestry uczelnianej, zajęciach rytmicznych wydziału Edukacji Muzycznej oraz obejrzeć salę koncertową w której trwały przygotowania do spektaklu „Alicja w krainie czarów”.

Kolejnym punktem programu było obejrzenie olbrzymiej makiety Wrocławia czyli zwiedzanie Kolejkowa. Dzieci miały okazję przyjrzeć się znanym budynkom i instytucjom wrocławskim oraz rozwiązać zagadki zadawane przez przewodniczkę. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się wszelkie poruszające się pojazdy mechaniczne- samochody, pociągi, tramwaje, karetki itp.

Po tych atrakcjach przyszła kolej na koncert. Wiele z dzieci po raz pierwszy znalazło się w sali koncertowej Narodowego Forum Muzyki. Jak zaznaczono w programie -„opowieść o Martinku z Salzburga to historia zainspirowana muzyką Heinricha Ignaza Franza von Bibera. W epoce baroku częstą praktyką było naśladowanie i twórcze przekładanie na język muzyczny odgłosów natury, co określano wyrażeniem imitazione della natura. Dzieła Bibera, które zabrzmiały podczas koncertu, są znakomitym przykładem tej praktyki. Stały się one muzyczną ilustracją do treści bajki”.  

Po koncercie dzieci jeszcze udały się do sklepiku z wyrobami papierniczymi, gdzie część z nich zakupiła interesujące je materiały.

Po tych atrakcjach cała wycieczka udała się szybko na dworzec, skąd odjechała do Trzebnicy, gdzie czekali już na nich rodzice.

 

 

Gminna Szkoła Muzyczna I Stopnia im. prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy
55-100 Trzebnica | ul. 3 Maja 5 | tel. 71 387 37 72
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe