Koncert końcoworoczny w Gminnej Szkole Muzycznej 2019

Po całym roku wytężonej nauki nadszedł moment, na który czekali wszyscy uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia im. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy. W sali kinowo - widowiskowej GCKiS odbył się Koncert Końcoworoczny, połączony ze wzruszającym momentem pożegnania kolejnych Absolwentów Gminnej Szkoły Muzycznej. Właśnie od tego punktu programu rozpoczęto uroczystość. W obecności dyrekcji, kadry nauczycielskiej, uczniów i wzruszonych rodziców, burmistrz Marek Długozima uroczyście pożegnał tegorocznych absolwentów, życząc im samych sukcesów na dalszej ścieżce edukacyjnej.

Absolwenci podziękowali za lata owocnej edukacji, szczególne zaś podziękowania wraz z okolicznościową statuetką w kształcie nuty, powędrowały do burmistrza Marka Długozimy, jako pomysłodawcy jedynej w Powiecie Trzebnickim Szkoły Muzycznej. Uczniowie podziękowali burmistrzowi za stworzenie szansy na profesjonalną edukację muzyczną i wybudowanie szkoły, a przede wszystkim za olbrzymie zaangażowanie w rozwój placówki, dzięki której kadra i uczniowie mogą realizować coraz bardziej ambitne cele.

- Dziękuję za wasze ciepłe słowa. Pamiętam was, kiedy rozpoczynaliście tutaj naukę, ucząc się pierwszych akordów, a dziś opuszczacie szkołę na skrzydłach, które wam tutaj wyrosły i życzę wam, abyście daleko na nich zalecieli. Z Gminy Trzebnica na cały świat. Wierzcie, że nie ma dnia, abym nie czuł satysfakcji z waszych sukcesów. Wiem, że będziecie rozsławiać naszą małą ojczyznę na zewnątrz, pamiętając o szkole, która będzie kształcić kolejne pokolenia młodych i utalentowanych trzebniczan – powiedział burmistrz.

Szkołę w tym roku opuszczają m.in.: Hanna Pluta, Magdalena Balaszczuk oraz Antoni Krasowski. Po pożegnaniu absolwentów wręczono dyplomy dla uczniów wyróżniających się w reprezentowaniu szkoły, a także podziękowano rodzicom, którzy w bieżącym roku wyróżnili się pracą na rzecz wspólnoty szkolnej. Następnie przyszedł czas na zróżnicowaną instrumentalnie część artystyczną. Przed publicznością wystąpiła orkiestra dęta oraz zespół puzonowy (przygotowane przez Wojciecha Nycza), duet fortepianowy przygotowany przez Sonię Markiewicz, kwartet wiolonczelowy przygotowany przez Annę Szpil, duet waltorniowy przygotowany przez Jana Grelę i trio gitarowe przygotowane przez Michała Jakubowskiego. Ponadto wystąpił zespół perkusyjny przygotowany przez Michała Jedynaka oraz kwartet saksofonowy przygotowany przez Mateusza Boducha, zaś solo na skrzypcach wystąpiła Diana Cel przygotowana przez Karolinę Cel. Występy wspierali akompaniatorzy: Agata Grudzień, Justyna Maciejewska oraz Sławomir Krysa. Po popisach instrumentalnych przyszedł czas na popisy wokalne. Wpierw zaprezentowały się „Trzebnickie Kajdaszki” oraz solo Hanna Pluta w walcu z „Nocy i dni”, przygotowani przez dr Monikę Gruszczyńską uczącą w szkole wokalu. Następnie sceną zawładnął chór trzebnickiej szkoły muzycznej „Cantores Minores”, dyrygowany przez Beatę Krzenciessę, który tym razem zabłysnął wykonaniem „Bohemian Rhapsody” zespołu Queen. Kolejny rok edukacji w trzebnickiej Szkole Muzycznej, który obfitował w sukcesy uczniów i wzruszające wydarzenia artystyczne, przeszedł do historii szkoły.

 

 

 

Gminna Szkoła Muzyczna I Stopnia im. prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy
55-100 Trzebnica | ul. 3 Maja 5 | tel. 71 387 37 72
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe