Koncert Moniuszkowski

27.11.2019 roku w sali kinowo-widowiskowej Gminnego Centrum Kultury, w godzinach popołudniowych, odbył się koncert z okazji 200-ej rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki.
Na scenie pojawili się młodzi artyści z Gminnej Szkoły Muzycznej I stopnia im. prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy, prezentując różnorodny repertuar z bogatej twórczości kompozytora. Przybyli na koncert słuchacze, mieli okazję wysłuchać pięknych pieśni, które uznawane są za „perły” polskiej liryki wokalnej, takie jak „Prząśniczka”, „Pieśń wieczorna”, „Kozak”, „Kum i kuma”. Pojawiły się również transkrypcje pieśni, prezentowane przez różne składy instrumentalne - orkiestrę dętą, duet fortepianowy, zespół smyczkowy oraz chór szkolny Cantores Minores. 
Różnorodność emocji, prostota środków muzycznych, doszukująca się w przekazie artystycznym prawdy i naturalności, za każdym razem przekonywała słuchaczy i małych artystów o wielkości i nieprzemijalności muzyki tego wspaniałego kompozytora.
Orkiestrę dętą przygotował Pan Wojciech Nycz, Trzebnickie Kajdaszki Pani doktor Monika Gruszczyńska, zespół smyczkowy Pani Karolina Cel, duet fortepianowy Pani Sonia Markiewicz, chór szkolny Cantores Minores Pani Beata Krzenciessa. 
Pomysłodawczynią oraz prowadzącą koncert była Pani Anna Łopatka. 
Zarówno uczniom jak i nauczycielom dziękujemy i mamy nadzieję na dalsze spotkania.

 

 

 

Gminna Szkoła Muzyczna I Stopnia im. prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy
55-100 Trzebnica | ul. 3 Maja 5 | tel. 71 387 37 72
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe