Logo WCAG

II Szkolny Konkurs - Miniatura Wiolonczelowa

W dniu 19 października 2020 r. w auli Gminnej Szkoły Muzycznej im. prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy odbył się II Szkolny Konkurs “Miniatura wiolonczelowa samodzielnie przygotowana”. Celem konkursu było zainteresowanie młodych wiolonczelistów miniaturą wiolonczelową, zwrócenie uwagi na znaczenie rozwoju muzykalności w kształtowaniu osobowości muzycznej w pierwszym etapie nauczania gry na wiolonczeli.

Przesłuchania były jednoetapowe i odbywały się w formie występu tym razem bez udziału publiczności. Zadaniem uczestników konkursu było samodzielne przygotowanie i zaprezentowanie wybranego utworu z pamięci, z akompaniamentem.

W Konkursie wzięły udział uczennice klas II – V c. 6 oraz III i IV c 4. Uczestniczki oceniało Jury w dwuosobowym składzie: mgr Anna Szpil oraz mgr Sonia Markiewicz.

Jury przyznało nagrodę za najlepsze wykonanie miniatury uczennicy Małgorzacie Piróg z klasy IV c. 4 za utwór “Je pense a toi” - Kathy i Davida Blackwellów, oraz wyróżnienie uczennicy Klarze Biernat z klasy II c. 6 za przygotowanie Mazurka - Mikołaja Rymskiego – Korsakowa.

Nagrody ufundowała Rada Rodziców za co bardzo dziękujemy.

Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratulujemy!!!

 

 

Gminna Szkoła Muzyczna I Stopnia im. prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy
55-100 Trzebnica | ul. 3 Maja 5 | tel. 71 387 37 72
Polityka prywatności
Deklaracja dostępności
Mapa strony
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe