Bądź z nami na bieżąco - aktualności

 • 25-02-2020 22:23

  Spotkanie z pianistą

  W piątek, 7 lutego, pianiści naszej szkoły (kilkoro uczniów oraz nauczycieli) mieli okazję uczestniczyć w niecodziennym spotkaniu z wybitnym pianistą Lukasem Geniusasem (pochodzenie rosyjsko-litewskie; zajął II miejsce na XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2010 roku), które odbyło się w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. 

 • W czwartek 23 stycznia w auli Szkoły muzycznej zgodnie z kilkuletnią tradycją odbył się koncert pt. " Kolędy dla Babci i Dziadka" w całości przygotowany przez „Trzebnickie Kajdaszki” ze Szkoły Muzycznej w Trzebnicy: Monikę Gruszczyńską, akompaniującą przy fortepianie Agatę Grudzień, a także wspierającego technicznie pokaz nauczyciela gry na gitarze Michała Jakubowskiego. W ramach koncertu przewidziano solowe występy uczniów należących do tej kameralnej grupy wokalnej, mającej zajęcia w szkole muzycznej poza obowiązkowym trybem, do której przynależą dzieci pragnące kształcić się wokalnie pod profesjonalnym okiem Moniki Gruszczyńskiej – nie tylko uznanej divy operetkowej i artystki scenicznej, ale także pedagoga i doktora sztuki muzycznej w dziedzinie wokalistyki.

 • 02-02-2020 21:05

  Warsztaty akordeonowe

  28 stycznia  2020 r. odbyły się warsztaty akordeonowe z dr hab. Rafałem Łucem. Warsztaty przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze, stwarzając uczniom komfortowe warunki do prezentacji i doskonalenia swoich umiejętności wykonawczych.

 • 02-02-2020 21:12

  Popis klasy saksofonu

  13 grudnia 2019 r. odbył się popis klasy saksofonu Pana Mateusza Boducha. Wystąpiło 5 uczniów, którzy wykonali po dwa utwory z literatury saksofonowej. Instrumentalistom akompaniowała Pani Małgorzata Romanek-Pęciak.

 • 22-12-2019 21:21

  Mikołajki 2019

  Dziękujemy Radzie Rodziców naszej szkoły za ufundowanie słodkich upominków. 

 • W dniach 6-8 grudnia 2019 roku Chór CANTORES MINORES Gminnej Szkoły Muzycznej im. prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy wziął udział w V Międzynarodowym Festiwalu Muzyki im. Prof. Józefa Świdra w Cieszynie. Nasz chór został doceniony i nagrodzony aż trzeba nagrodami:
  1. został ogłoszony ZWYCIĘZCĄ W KATEGORII CHÓRÓW DZIECIĘCYCH!!!, 2. NAGRODĄ SPECJALNĄ, ZA RADOŚĆ MUZYKOWANIA - PUCHAREM PREZESA ODDZIAŁU BIELSKIEGO POLSKIEGO ZWIĄZKU CHÓRÓW I ORKIESTR, 3. ZŁOTYM DYPLOMEM.

Więcej aktualności
Gminna Szkoła Muzyczna I Stopnia im. prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy
55-100 Trzebnica | ul. 3 Maja 5 | tel. 71 387 37 72
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe