Koncert kolęd już za nami!

22 grudnia w Gminnej Szkole Muzycznej I stopnia im. prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy odbył się magiczny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów klas pierwszych i drugich. Dla licznie zgromadzonej publiczności dzieci przygotowały wiele niespodzianek muzycznych i artystycznych. Na zaproszenie dyrektor Szkoły Muzycznej Anny Szpil, wśród gości znaleźli się m.in.: Burmistrz Marek Długozima, Agnieszka Paleczek-Oświęcimska dyrektor Przedszkola nr 2 w Trzebnicy, dyrektor Zespołu Szkół w Ujeźdźcu Wielkim Mariusz Szkaradziński  oraz nauczyciele i rodzice uczniów.

Uroczysty koncert rozpoczął się programem artystycznym – tańcem Santa Claus - w wykonaniu uczniów klasy I A, pod kierunkiem Anny Łopatki. Kolejną atrakcję stanowił taniec pastuszków w wykonaniu uczniów klasy II A, taniec Minecraftów, który wykonali uczniowie klasy II B oraz trepak przygotowany przez klasę II C.

W programie znalazły się tradycyjne kolędy i pastorałki, usłyszeliśmy m.in.: „Lulajże Jezuniu” w wykonaniu zespołu gitarowego, „Jezus malusieńki”, „Anioł pasterzom mówił”, „Wśród nocnej ciszy” , a także „Z narodzenia Pana”, „A wczoraj z wieczora”, „Mizerna cicha” i inne piękne kolędy, które zostały przygotowane przy udziale nauczycieli prowadzących. Zachwyciły one licznie zgromadzoną publiczność w auli Szkoły Muzycznej.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem tego koncertu kolęd, który wprowadził wszystkich słuchaczy w świąteczny Bożonarodzeniowy nastrój – powiedział Burmistrz Marek Długozima i dodał: - Patrząc na to ile gości zebrało się dziś w auli Szkoły Muzycznej, by wysłuchać koncertu, proponuję, aby kolejny koncert zorganizować w nowych, przestronnych wnętrzach sali widowiskowo-kinowej. Dzięki temu dużo szersza publiczność będzie mogła wysłuchać zarówno Bożonarodzeniowych, jak i innych okolicznościowych koncertów, a dzieci będą mogły pochwalić się swoimi umiejętnościami wokalno-instrumentalnymi. Gratuluję pani dyrektor Annie Szpil wspaniałego pomysłu oraz pani Annie Łopatce przygotowania i prowadzenia koncertu.

Kolędowanie połączone było z kiermaszem świątecznym, na którym zaprezentowane zostały ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów Szkoły Muzycznej i ich rodziców. Każdy z uczestników mógł nabyć ręcznie wykonane dekoracje i ozdobić swoje drzewko w domu.

 

 

Gminna Szkoła Muzyczna I Stopnia im. prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy
55-100 Trzebnica | ul. 3 Maja 5 | tel. 71 387 37 72
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe