Logo WCAG

Trzebnickie Kajdaszki najlepsze

22 stycznia dzieci z sekcji wokalnej Gminnej Szkoły Muzycznej im. prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy zajęły pierwsze miejsce na XVIII Festiwalu Kolęd i Pastorałek Sułów 2017 w kategorii Zespoły Wokalno - Instrumentalne. 

Do konkursu zgłosiło się blisko 300 uczestników. Oceniani byli w 9 kategoriach. Kolęda „Bóg się rodzi” w wykonaniu „Kajdaszek” zrobiła na jury tak duże wrażenie, że niektórzy jego członkowie nagrywali występ.

Oceniana była m.in. muzykalność, interpretacja, wyczucie rytmu, dykcja, intonacja, ogólne wrażenie artystyczne. Gminną Szkołę Muzyczną im. prof. Edmunda Kajdasza reprezentowało 25 uczniów. W skład zespołu weszła sekcja wokalna, której towarzyszyli: Helena Szkwerko – wiolonczela, Julia Darowska i Oliwier Czarnik - skrzypce oraz Jan Sadownik – saksofon. Opiekunem zespołu wokalno-instrumentalnego podczas konkursu była dr Monika Gruszczyńska, na co dzień nauczycielka klasy śpiewu w szkole muzycznej w Trzebnicy. Aranże muzyczne dla instrumentalistów przygotował Radosław Bruliński- nauczyciel klasy skrzypiec. Akompaniowała Anna Markowicz.

Niezwykłe wykonanie kolędy „Mizera cicha” przez Tomasza Stryrnę, również przypadło wszystkim do gustu. Chłopiec zaprezentował się w kategorii soliści klasy IV-VI Szkoły Podstawowe i zajął III miejsce.

- Jestem dumna z moich podopiecznych. Pomimo 4 godzinnego opóźnienia ich występu, stanęli na wysokości zadania i zachwycili wszystkich swoim wykonaniem kolędy. Z całą pewnością zasłużyli na tak duże wyróżnienie - mówi dr Monika Gruszczyńska - Do festiwalu przygotowywaliśmy się od listopada. Szkoda tylko, że z powodu choroby nie wszyscy uczniowie z sekcji wokalnej mogli wystąpić z nami. Muszę powiedzieć, że poziom przygotowania uczestników był bardzo wysoki. Tym bardziej cieszy nasz sukces. Dziękuję burmistrzowi Markowi Długozimie za ufundowanie nam koszulek w których uczniowie mogli się zaprezentować podczas festiwalu, a także za to, że stale nas wspiera i kibicuje nam.

Radości z tak dużego osiągnięcia uczniów Gminnej Szkoły Muzycznej nie krył również burmistrz Marek Długozima. - Każdy kolejny sukces uczniów utwierdza mnie w przekonaniu, że decyzja, jaką podjąłem o utworzeniu szkoły muzycznej w Trzebnicy była słuszna. Wierzę, że to dopiero początek i jeszcze nie raz usłyszymy o naszych wychowankach, tym bardziej, że myślę o utworzeniu II stopnia Szkoły Muzycznej - mówi burmistrz.

 

 

Gminna Szkoła Muzyczna I Stopnia im. prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy
55-100 Trzebnica | ul. 3 Maja 5 | tel. 71 387 37 72
Polityka prywatności
Deklaracja dostępności
Mapa strony
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe