Logo WCAG

Młodzi artyści na zamku

Uczennice Gminnej Szkoły Muzycznej im. Prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy - Diana Cel i Karolina Budzyń reprezentowały placówkę podczas I Ogólnopolskiego Konkursu „Młodzi Artyści na Zamku” , jaki odbył się w dniach 20-22 stycznia 2017 r. w Suchej Beskidzkiej.

Konkurs dedykowany był najmłodszym uczniom pobierającym naukę w Szkołach Muzycznych I stopnia, klas skrzypiec i wiolonczeli. Ideą wydarzenia jest rozwój talentu muzycznego dzieci, możliwość zaprezentowania umiejętności gry na instrumentach szerokiej publiczności, doskonalenie obycia estradowego, a także propagowanie literatury smyczkowej wśród młodych wykonawców. Jest jednocześnie przedsięwzięciem o charakterze dydaktycznym, podczas którego zarówno uczestnicy jak i nauczyciele wymieniają się uwagami, spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Trzebnicką placówkę reprezentowały dwie uczennice klasy skrzypiec- Diana Cel ( klasa I ) i Karolina Budzyń ( klasa II ), którym akompaniowała Anna Markowicz. Młode artystki doskonalą swoje umiejętności pod kierunkiem nauczycielki Karoliny Cel.

Warto dodać, że gra Diany Cel na skrzypcach zachwyciła jury. Uczennica otrzymała specjalne wyróżnienie, dyplom i nagrodę. Dodatkowo dziewczynka wystąpiła podczas uroczystego koncertu laureatów na Suskim Zamku. Dyplom za wyróżniający się akompaniament otrzymała także Anna Markowicz.

 

 

Gminna Szkoła Muzyczna I Stopnia im. prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy
55-100 Trzebnica | ul. 3 Maja 5 | tel. 71 387 37 72
Polityka prywatności
Deklaracja dostępności
Mapa strony
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe