Logo WCAG

Konkurs Piosenki Patriotycznej "Gwiazdy Jesieni"

11 listopada 2021 roku w MCK w Mieroszowie odbył się uroczysty Konkurs Piosenki Patriotycznej "Gwiazdy Jesieni" z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości.W wydarzeniu tym zaprezentował się nasz szkolny zespół wokalny "Trzebnickie Kajdaszki" oraz soliści (Zuzanna Tass i Jan Czarnik). Wykonawcy zostali przygotowani przez dr Monikę Gruszczyńską.

Jury usłyszało w ich wykonaniu następujące utwory: "Święta miłości kochanej ojczyzny", "Prząśniczka" oraz "Pieśń wieczorna".
Przy instrumencie klawiszowym zasiadła Pani Liliya Tarasenko.
Z racji tej, że w tym roku do zespołu zapisało się sporo nowych uczniów - pierwszoklasistów, była to doskonała okazja do zaprezentowania się przed publicznością - pierwszy raz!

Każdy uczestnik konkursu prezentował jeden utwór o treści patriotycznej. W przeglądzie wzięło udział 15 uczestników - soliści i zespoły wokalne. Regulamin konkursu przewidywał trzy kategorie wiekowe. Nasi muzyczni trzebniczanie uzyskali satysfakcjonujące noty i zostali docenieni.

I miejsce w kat. I (najmłodszej) otrzymał solista Jan Czarnik
wyróżnienie w kat. II - Zespół Wokalny "Trzebnickie Kajdaszki"
wyróżnienie w kat. II otrzymała solistka Zuzanna Tass.

To był dla dzieci bardzo emocjonalny występ i długo będą go wspominać.
Organizatorzy zapewnili syty poczęstunek i gościnną atmosferę. Dzieci wróciły zmęczone ale szczęśliwe bo godnie i w sposób muzyczny uczciły to piękne, polskie święto.

 

 

 

Gminna Szkoła Muzyczna I Stopnia im. prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy
55-100 Trzebnica | ul. 3 Maja 5 | tel. 71 387 37 72
Polityka prywatności
Deklaracja dostępności
Mapa strony
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe